MONOGRAFIA wydana z okazji 90-lecia MKS MAZOVIA Mińsk Mazowiecki

Mazovia Mińsk Mazowiecki   Ożarowianka Ożarów Maz
Mińsk Maz ul. Sportowa 1

2017-08-26, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Podwójnym przełamaniem Mazovii zakończył się mecz 4 kolejki IV ligi sezonu 2017/2018. Mińszczanie w końcu zdobyli komplet punktów a ponadto po raz pierwszy w historii potyczek czwatroligowych udało im się pokonać drużynę Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 i choć to goście prowadzili od 29 minuty spotkania, ostatecznie po bramkach Hermana przed przerwą i Słowika w drugiej połowie pierwsze zwycięstwo podopiecznych trenera Sieradzkiego w tym sezonie stało się faktem.

Ożarowianka rozpoczęła sezon falstartem – zawodnicy w ramach protestu nie pojechali do Ostrołęki na mecz pierwszej kolejki. W drugiej kolejce jednak zgarnęli pełną pulę pokonując u siebie 3:0 rezerwy Siedleckiej Pogoni. Z 3 punktami na koncie drużyna z Ożarowa przystępowała do meczu w Mińsku na 7 miejscu w tabeli. Tymczasem Mazovia obecny sezon rozpoczęła dość skromnie, w dwóch pierwszych meczach udało się zgromadzić zaledwie jeden punkt za remis u siebie w pierwszej kolejce z Bugiem Wyszków. Daleki wyjazd do Płocka przyniósł minimalną ale jednak porażkę.  To mogło oznaczać tylko jedno – obydwie ekipy przystąpiły do meczu wyjątkowo zmobilizowane, licząc na komplet punktów. Pierwsza połowa była wyrównana, goście aktywnie, ustawieni wysoko starali się grać pressingiem. Pierwsze ostrzeżenie dla Mazovii w 17 minucie, kiedy to po mocno bitym rzucie rożnym dla Ożarowianki w zamieszaniu podbramkowym Martacki instynktownie broni strzał z bliskiej odległości. Dwanaście minut później uderzeniem głową zawodnik z Ożarowa pokonuje naszego bramkarza i goście wychodzą na prowadzenie. Mazovia przyspiesza, akcje nabierają rozmachu, po jednej z nich faulowany blisko pola karnego jeden z zawodników gospodarzy. Sędzia dyktuje rzut wolny, do piłki podchodzi Herman i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonuje bezradnego bramkarza Ożarowianki. Przed przerwą były okazje na podwyższenie wyniku, miał je m.in. bardzo aktywny i wyraźnie wracający do wielkiej formy Puciłowski. Po zmianie stron zarysowuje się przewaga Mazy, wyraźnie podopiecznych trenera Sieradzkiego interesuje wyłącznie pełna pula. W 55 minucie świetnym uderzeniem popisuje się Słowik a asystę zalicza Puciłowski. Mecz może się podobać, obydwie ekipy grają dobrą kombinacyjną piłkę, ambitnie szukając kolejnych bramek. Bliżsi zdobycia kolejnych goli są mińszczanie, okazje mają m.in.: Słowik, Puciłowski i Żurawski. W doliczonym czasie gry o włos od wyrównania byli goście, jednak napastnik będąc w dogodnej sytuacji nie trafia w światło bramki. Ostatni gwizdek sędziego i euforia na trybunach i na boisku. Mecz kończy się zwycięstwem Mazovii 2:1. Należy odnotować i podkreślić obecność dużej ilości kibiców Mazovii na trybunach, którzy aktywnym dopingiem wspierali swoją drużynę. Warto zaakcentować również, że wpływy z biletów/cegiełek za mecz z Ożarowianką w całości przekazane zostały kibicowi Mazovii – Karolowi Kowalczykowi, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę.

IV liga przyśpiesza już w środę 30 sierpnia 5 kolejka i wyjazd do Łomianek. Będzie to również bardzo trudna przeprawa dla mińszczan. W najbliższą sobotę 2 września kolejny ciekawy rywal na Sportowej – Mławianka Mława. Na to spotkanie zapraszamy na godzinę 17:00.