MONOGRAFIA wydana z okazji 90-lecia MKS MAZOVIA Mińsk Mazowiecki

Mazovia Mińsk Mazowiecki   Bug Wyszków
Mińsk Mazowiecki ul. Sportowa 1

2017-08-12, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Tylko remisem zakończyło się inauguracyjne potkanie IV ligi sezonu 2017/2018 pomiędzy Mazovią Mińsk Mazowiecki a Bugiem Wyszków. Mińszczanie mieli chrapkę na komplet punktów, jednak z kilkunastu sytuacji, w tym kilku stuprocentowych, udało się zamienić na bramkę tylko jedną. Nie tak planowano inaugurację ligi w Mińsku…

„Panie, my tu przyjechaliśmy modląc się, żeby nie wywieźć z Mińska plecaka bramek” – tak przed meczem usłyszeliśmy od kibiców z Wyszkowa. Modlitwy zostały najwyraźniej wysłuchane, ponadprzeciętna ilość szczęśliwych interwencji bramkarza gości uchroniła Bug od porażki i dała cenny punkt. Mazovia zdominowała pierwszą połowę całkowicie narzucając swój styl gry i spychając wyszkowian do defensywy. Goście z rzadka przekraczali połowę boiska, nękani raz za razem atakami Mazy. Bramka dla miejscowych padła dość szybko, bo już w 19 minucie. Uderzoną w światło bramki przez Puciłowskiego piłkę trącił Słowik i wyprowadził Mazovię na prowadzenie. Była to kolejna, bodaj czwarta wyśmienita okazja, wcześniej o włos od zdobycia gola był Siedlecki, Romanov i Moryc. Wydawało się, że to uskrzydli Mińszczan i przyniesie kolejne gole. Jednak następna bramka padła dla… Bugu. Błąd w komunikacji Mataka z Matrackim wykorzystał zawodnik przyjezdnych. Nasz bramkarz ratując się faulem sprowokował rzut karny dla wyszkowian, skutecznie wykonany i zamieniony na bramkę przez Maciaka. Warto zaznaczyć, że cała sytuacja z karnym nie była nawet akcją gości, dość prosta do interwencji górna piłka nie miała prawa spowodować nic groźnego a jednak szkolny błąd i pada wyrównująca bramka na własne życzenie. Poza tą jedną sytuacją zawodnicy Bugu nie przeprowadzili w pierwszej połowie żadnej innej akcji zakończonej strzałem. Zdecydowanie nastawili się na bronienie korzystnego wyniku. Po zmianie stron mecz otworzył się nieco, co było konsekwencją ataków Mazovii i przesunięciem się wyżej. Pozwalało to gościom na przeprowadzenie kilku kontrataków, choć większość z nich skutecznie eliminowali defensorzy Mazovii nie pozwalając choćby na oddanie strzału. W tej części gry swoje sytuacje hurtowo marnowali raz za razem zawodnicy Mazovii. Było kilka sytuacji sam na sam, była bramka Słowika ze spalonego, były strzały prosto w bramkarza i w końcu poprzeczka z kilku metrów gdy bramka była w zasadzie już pusta... Ewidentnie podopiecznym trenera Sieradzkiego nie dopisywało szczęście. I choć gol wisiał w powietrzu i wydawało się że kolejna sytuacja musi w końcu zostać zamieniona na upragnioną bramkę, to  się jednak ostatecznie nie udało.

Remis 1:1 w meczu z Bugiem należy traktować jak porażkę, bowiem Maza u siebie musi zdobywać komplet punktów. Sezon 2017/2018 jest wyjątkowy, z każdej z dwóch grup IV ligi spadnie nawet po 10 drużyn. Pozycją bezpieczną jest szóste miejsce – każde niższe oznaczać może spadek do ligi okręgowej. Za tydzień Mazovię czeka arcytrudny wyjazd do Płocka na mecz z rezerwami extraligowej Wisły. Należy spodziewać się, że gospodarze tego spotkania wzmocnią swoją jedenastkę zawodnikami z pierwszej drużyny, więc wyzwanie przed mińszczanami będzie ogromne. Wierzę jednak, że naszą drużynę stać na zwycięstwo z każdym w tej lidze a z Płocka wrócimy z kompletem punktów.