Mazovia Mińsk Mazowiecki - strona oficjalna

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Wisła II Płock - Drukarz Warszawa
MKS Przasnysz - Huragan Wołomin
Makowianka Maków Maz - Wkra Żuromin
Ząbkovia Ząbki - Pogoń II Siedlce
Świt Staroźreby - Mazovia Mińsk Mazowiecki
Nadnarwianka Pułtusk - KS Łomianki
Hutnik Warszawa - Podlasie Sokołów Podlaski

Wywiad z trenerem Robertem Stelmachem

• autor: Krajas88, 2020-03-28 19:15

Korzystając z przymusowej przerwy w treningach i rozgrywkach porozmawialiśmy z trenerem naszego zespołu Robertem Stelmachem

Panie Trenerze w normalnej sytuacji rozmawialibyśmy twarzą w twarz i na pewno na tematy czysto piłkarskie, może o ostatnich meczach ligowych, sytuacja jest jednak inna, taki rozwój sytuacji jest chyba zaskoczeniem dla wszystkich w środowisku piłkarskim?

(więcej w rozwinięciu)

I nie tylko w środowisku piłkarskim. Kilka miesięcy temu, a nawet kilka tygodni temu na świecie i w Polsce nikt nie przewidział by takiego scenariusza. Jest to bardzo trudna sytuacja, w której wszyscy musimy się odnaleźć.

Co w tej chwili robią zawodnicy, jak to wygląda od strony organizacyjnej?

Zawodnicy dostali, do realizowania, indywidualne treningi.

Czy według Pana zdania, rozgrywki ruszą? Uda się dograć ten sezon?

Liczę na to, choć różnie może być z tym. Dobrze by było, aby na boisku wszystko się rozstrzygnęło. Czas pokaże.

Co o tym wszystkim myślą władze klubu, czy są jakieś przemyślenia, decyzje co robić dalej?

Jest to wyjątkowy czas dla  całego sportu. Czekamy, tak jak i inne kluby, na rozwój sytuacji.  Na tą chwilę ciężko podejmować jakiekolwiek wiążące decyzję.

Wróćmy jednak do sytuacji sprzed epidemii. Jak oceni Pan przygotowania drużyny do rozgrywek?

Patrząc na poprzednie okresy przygotowawcze w obecny wprowadziliśmy kilka korekt. Wydaje się, że dobrze zareagowali zawodnicy na wprowadzone zmiany. Można pozytywnie ocenić wykonaną pracę przez całą drużynę.

Jak obserwowaliśmy, klub nie przeprowadził żadnych transferów, czy to był celowy zabieg, czy po prostu nie było odpowiednich zawodników?

Zima jest to czas, gdzie jest trudno pozyskać zawodnika. Jeżeli ktokolwiek miałby wzmocnić naszą drużynę powinien posiadać wysokie umiejętności. Mamy mocną, stabilną drużynę i to jest nasz duży atut.

Wyniki sparingów, były raczej obiecujące, ale nie oszukujmy się w porównaniu do poprzednich przygotowań, przeciwnicy nie byli z górnej półki, czy taki był zamysł?

Po pierwsze rozegraliśmy mniej niż zwykle sparingów i taki był zamysł. Natomiast więcej czasu przeznaczyliśmy na trening. Można jedyni żałować, że nie doszło do sparingu z Legią II.

Widzieliśmy w kilku meczach kontrolnych różne ustawienia, i jednym napastnikiem, ale również z dwoma, czy po tych 2 miesiącach treningów, trenerzy mają już jakiś pomysł na taktykę, czy będzie to zależało od dyspozycji zawodników i przeciwnika?

I taki był plan, aby wypracować dwa różne systemy ustawienia.  A w jakim będziemy grać będzie zależne od kilku czynników.

Po rundzie jesiennej sytuacja w tabeli nie jest raczej wymarzona, czy w przypadku rozpoczęcia rozgrywek, wierzy Pan dalej w awans?

TAK.

Myśli Pan, że w przypadku tego upragnionego awansu (o ile ruszy liga) klub MKS Mazovia jest gotowy na granie w 3 lidze? Pytam o aspekty i organizacyjne i sportowe.

Mazovia i cały Mińsk czeka na awans i należy zrobić wszystko, aby tak się stało.

Wielu kibiców zastanawia się nad modelem pracy trenerskiej w naszym klubie, mówię tutaj o dosyć nietypowej konfiguracji jak na standardy lig niższych, czyli sztab trenerski (łącznie 4 trenerów bez tytułowania 1 czy 2 trener) dlaczego akurat taki model i tryb pracy?

Każdy model jest na swój sposób dobry. My obraliśmy akurat taki, który daje nam duże możliwości i jesteśmy przekonani, że jest on najlepszy dla naszego klubu.

W ostatnich latach z naszego klubu wyfrunęło w Polskę, dwóch zdolnych zawodników, mam na myśli Daniela Smugę i Karola Noiszewskiego, co pokazuję, że szkolenie w Mińsku jest na dobrym poziomie. Czy według trenera w najbliższym czasie kolejny talent z naszego miasta zagra na szczeblu centralnym?

Mamy kilku utalentowanych młodych zawodników. Jeżeli ich talent będzie poparty pracą i zaangażowaniem na treningach to wszystko przed nimi.

Oprócz pracy w Mazovii, jest Pan też nauczycielem i trenerem młodzieży, z dnia na dzień zrobiło się dużo wolnego czasu, gdzie pewnie ostatni raz miał Pan tyle wolnego 20 lat temu, jak się trener odnajduje w tej nowej rzeczywistości?

Jeszcze nigdy nie miałem tak długiej przerwy od treningów. A obecny czasy, jak większość, spędzam z rodziną. #zostańwdomu

Dziękujemy za rozmowę i życzymy dużo zdrowia, a przede wszystkim rozpoczęcia rozgrywek.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Sponsorzy i partnerzy

Mazovia Mińsk MazowieckiKorona Ostrołęka