MONOGRAFIA wydana z okazji 90-lecia MKS MAZOVIA Mińsk Mazowiecki

Aktualności

Zwycięstwo w meczu z Drukarzem Warszawa

• autor: mksmazoviamm, 2017-09-30 20:00

MAZOVIA Mińsk Maz - DRUKARZ Warszawa  2 : 1  (1:0)

Bramki: 33' Noiszewski (as. Romanov), 65' Smoderek (as. Romanov), 87' Gąska (Drukarz).

Skład Mazovia: Lisiewicz - Grabek(c), Krajewski, Herman, Matak (74' Kowalczyk), Romanov, Noiszewski, Siedlecki (67' Gańko), Janusiewicz (85' Kacprowicz), Żurawski, Słowik (61' Smoderek). Rezerwa: Matracki, Popławski, Moryc.

Żółte kartki: 45' Jakóbczak (Drukarz), 56' Romanov, 56' Wołowicz (Drukarz), 60' Słowik, 80' Grabek, 84' Gańko.

Sędziowie (WS Radom): Michał Borkowski (gł), Michał Molenda, Igor Toporek.

Po niefortunnym meczu z Huraganem Wołomin, kiedy to Mazovia prowadząc jeszcze na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry 3:1 nie zdołała utrzymać wyniku i ostatecznie zremisowała 3:3, przyszedł czas na mecz z wiceliderem IV ligi – Drukarzem Warszawa. Podopieczni Trenera Sieradzkiego podwójnie zmotywowani i zmobilizowani przystąpili do spotkania o całą stawkę. Kompromis w meczu z Drukarzem absolutnie nie wchodził w grę, żeby wciąż być blisko czołówki Maza musiała zwyciężyć i ostatecznie zwyciężyła, choć nie było to wcale łatwe zadanie.

Mińszczanie zaczęli mecz lepiej, już w drugiej minucie po dośrodkowaniu Romanova z prawej strony boiska na bramkę gości uderzył Żurawski, niestety strzał choć celny był zbyt lekki i bramkarz Drukarza bez problemu interweniuje. Była to jednak zdecydowanie sytuacja stuprocentowa która mogła i powinna być zamieniona na gola. Mazovia dłużej utrzymywała się przy piłce przenosząc grę od jednej do drugiej strony, jednak strzałów na bramkę było niewiele. Goście w początkowym fragmencie meczu mieli jedną sytuację po nieporozumieniu naszego obrońcy z bramkarzem. Ostatecznie jednak Lisiewicz wyjaśnia wyłapując zbyt lekko zagraną piłkę. Poza tą jedną sytuacją Drukarz w zasadzie nie zagroził bramce Mazovii. Wynik otworzył w 33 minucie meczu Karol Noiszewski precyzyjnym i mocnym uderzeniem z okolicy 25 metra w samo okienko nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Drukarza. Po strzelonej bramce Maza starała się pójść za ciosem lecz do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Na początku drugiej połowy dwie zmiany w ekipie gości wyraźnie dodały im animuszu. Trener Sieradzki dokonuje pierwszych roszad w składzie w 61 minucie kiedy to za Słowika na boisku pojawił się Smoderek. Zaledwie cztery minuty później po doskonałej oskrzydlającej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Romanova Smoderek zdobył drugą bramkę w meczu. Wydawać się mogło, że podwyższenie wyniku uspokoi nastroje i spowoduje łatwiejszą grę, stało się jednak z goła odwrotnie. Przy stanie 2:0 dla Mazovii to goście zaczęli częściej zagrażać bramce mińszczan, przejmowali sporo piłek w środkowej części boiska i szybkimi dośrodkowaniami starali się zagrażać bramce strzeżonej przez Lisiewicza. W tym fragmencie spotkania wkradło się sporo chaosu na boisku a w nim wyraźnie lepiej odnajdywali się goście. W końcu w 87 minucie udało się Drukarzowi zdobyć bramkę kontaktową - Gąska dostaje podanie na głowę i uprzedza interweniującego bramkarza Mazovii – piłka wpada do siatki. Wynik 2:1 na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry mógł oznaczać tylko jedno – nerwową końcówkę. Goście nie mając nic do stracenia rzucili wszystkie siły do ataku. Sędzia doliczył aż 5 minut co dodatkowo zmotywowało ich do podejmowania kolejnych prób sforsowania defensywy Mazovii. W doliczonym czasie gry Drukarz miał swoją 100% okazję, jednak ich zawodnik przeniósł piłkę ponad poprzeczką bramki strzeżonej przez Lisiewicza. Mazovia również dwukrotnie w końcówce mogła pokusić się o podwyższenie wyniku. Mecz zakończył się przy stanie 2:1. Trzy punkty zostały na Sportowej.

Swoją inaugurację w meczu z Drukarzem miały nowe niebiesko-białe stroje meczowe Mazovii, które prezentowały się wyjątkowo atrakcyjnie. Warto również odnotować, że na meczu pojawiła się spora grupka kibiców dopingująca drużynę do zwycięstwa. Liczymy na ich obecność również w kolejnych meczach ligowych na Sportowej.

W środę 4 października Mazovię czeka mecz ½ finału Pucharu Polski szczebla okręgowego, w którym zmierzy się w Siedlcach z rezerwami Pogoni. Spotkanie zaplanowane na godzinę 18:00 kibiców z Mińska serdecznie zapraszamy do udziału i wsparcia naszych zawodników. Z kolei w najbliższy weekend w ramach 10 kolejki IV ligi pierwsza drużyna Mazy wyjedzie na mecz do odległego Przasnysza. Rezerwy w ramach 10 kolejki Ligi Okręgowej na boisku przy ul. Budowlanej zmierzą się z wiceliderem – drużyną Hutnika Huta Czechy. Mecz Mazovii II zaplanowano na niedzielę 8 października godz. 15:30.