MONOGRAFIA wydana z okazji 90-lecia MKS MAZOVIA Mińsk Mazowiecki

MAZOVIA Mińsk Maz - MAZUR Gostynin  2 : 0  (1:0)

Bramki: 42' Siedlecki (as. Romanov), 55' Siedlecki (as. Żurawski)

Skład Mazovia: Matracki - Grabek(c), Krajewski, Matak (78' Kacprowicz), Herman, Romanov, Noiszewski, Puciłowski (70' Janusiewicz), Siedlecki, Żurawski (61' Kowalczyk), Słowik. Rezerwa: Lisiewicz, Biesiada, Smoderek, Zatorski.

Żółte kartki: 22' Sobczak (Mazur), 24' Wróblewski (Mazur), 70' Puciłowski, 82' Popławski (Mazur).

Sędziowie: Jakub Sypniewski (gł), Marcin Anisiewicz, Jacek Przepióra.

W chłodne i pochmurne sobotnie popołudnie na Sportowej Mazovia podejmowała w ramach 7 kolejki IV ligi beniaminka z Gostynina. Mazur przed spotkaniem miał tyle samo punktów co mińszczanie i wyraźnie przyjechał po kolejne. Więcej jakości i bardziej dojrzałą grę pokazali jednak miejscowi, którzy jak tlenu potrzebowali w tym meczu punktów. Mazovia zwyciężyła 2:0 po dwóch trafieniach Marcina Siedleckiego.

Początek spotkania to wyrównana ale i dość chaotyczna gra z obydwu stron. Mazovia ewidentnie nie mogła złapać swojego rytmu, goście starali się dłużej utrzymywać przy piłce. Szarpane akcje z obydwu stron w większości przypadków kończyły się na 30 metrze od bramki rywala. Pierwszy celny strzał oddali zawodnicy Gostynina, nie był on może wybitnie mocny ale po rykoszecie mógł zmylić Matrackiego. Mazur gra agresywnie, w 22 i 24 minucie dwie kolejne akcje Mazy są przerywane brutalnymi faulami – najpierw ucierpiał Matak chwilę później Żurawski. Za obydwa przewinienia żółte kartki dla gości, choć wydaje się że szczególnie drugi faul na Żurawskim kwalifikował się na czerwień – atak z tyłu na nogi zawodnika. Szczęśliwie interwencje opieki medycznej pozwoliły wrócić naszym zawodnikom na boisko. Kiedy już wydawało się że do przerwy nie uda się otworzyć wyniku Siedlecki popisał się mocnym uderzeniem po dośrodkowaniu Romanova i w 42 minucie Maza obejmuje prowadzenie. Do przerwy wynik nie ulega zmianie. Drugą połowę rozpoczął mocnym uderzeniem Słowik który w 46’ strzelił z dystansu nieznacznie niecelnie, na drodze piłki stał jeszcze Puciłowski, ale nie zdołał zmienić toru lotu piłki. Druga bramka dla gospodarzy padła w 55 minucie – dośrodkowanie Żurawskiego z prawej strony wprost pod nogi Siedleckiego, który ze spokojem kieruje piłkę do siatki. W 59 minucie doskonałą okazję zmarnował Romanov, który po mocno bitym rzucie wolnym nie zdołał głową pokonać bramkarza Mazura. W 74 minucie idealną sytuację na podwyższenie wyniku miał Matak, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Mazura, ale uderzył na bramkę niecelnie. W końcówce w 88 minucie dobrą sytuację stworzył sobie aktywny w meczu Kowalczyk, jemu jednak również nie udało się zmieścić piłki w bramce. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych trenera Sieradzkiego 2:0.

W przyszły weekend Mazovię czeka wyjazd do Wołomina na mecz z tamtejszym Huraganem. Z pewnością będzie to trudny sprawdzian dla naszych zawodników. Huragan to spadkowicz z III ligi który ewidentnie zawodzi w tym sezonie swoich kibiców i z pewnością będzie chciał zdobyć komplet punktów na własnym boisku. Początek tego spotkania o godzinie 11:00 w sobotę 23 września.